Máme radi Slovensko, hlavne mesto Košice!

Ako sme začali…

Príbeh iniciatívy Hlavne mesto Košice sa začal písať začiatkom leta roku 2021. Počas susedskej akcie na Kisdyho dvore vznikla debata o tom, že košická komunálna politika by potrebovala príchod novej generácie – mladých, rozhľadených ľudí s energiou a dobrými nápadmi.

Za pár dní sa spolu stretli Matej Kundrát z občianskeho združenia LiKe – Máme radi Košice a Igor Kupec z iniciatívy Poď na Dvor a začali spolu nad celou vecou premýšľať hlbšie. Začali formulovať prvé témy, nápady a plán. Komunálna politika, by totiž nemala byť založená na útokoch a rozoberaní malicherností, ale na víziách, dobrých nápadoch a systematickej práci.

Zakrátko sa pridali ďalší šikovní členovia tímu. Tomáš Jurkovič, zakladateľ Košickej lampárne, Patrik Nohavica z Inšpektorátu bezpečnosti práce, Pavol Popovec zanietený pre košický šport, angažovaná mama a ekologička Alžbeta Konček a šikovná učiteľka a zástupkyňa školy Darka Š. Starnová.

V tejto zostave sa výborne dopĺňajú systematické typy, ktoré majú skúsenosti z verejnej správy s kreatívnymi vizionármi a angažovanými občanmi.

Aby sme pokryli čím väčšie spektrum komunálnych tém, rozhodli sme sa osloviť šikovných odborníkov a odborníčky na verejný priestor, dopravu, urbanizmus, digitalizáciu a iné témy. Až do dnešných dní nám pomáhajú tvoriť víziu Košíc, ako moderného, funkčného mesta v ktorom je radosť žiť.

Igor Kupec