Máme radi Slovensko, hlavne mesto Košice!

Alžbeta Konček

MČ Košice Sever

Kandidujem do Mestskej časti a mestského zastupiteľstva.

Hlavná téma

čistota verejného priestoru a ekológia

Vzdelanie

UPJŠ, Prírodovedecká fakulta, Enviromentálna ekológia

Zamestnanie

CRA monitor klinických štúdií

Vek

41

Jazyky

anglicky - plynule, španielsky - základy, nemecky - základy

Iné pracovné skúsenosti

Výskumný ústav lesního hospodářství v Prahe:

Vedecký pracovník

Hobby

šport, turistika, rodina

O MNE:

Volám sa Alžbeta Konček, narodila som sa a vyrástla v Košiciach na Terase. Mala som vždy blízko k prírode, medicíne, k biologickým vedám. Vyštudovala som Prírodovedeckú fakultu UPJŠ , odbor enviromentálna ekológia, čo bola kombinácia chemických a biologických predmetov.

Posledný rok na vysokej škole som strávila na pobyte Erasmus v Thessalonikách v Grécku, kde som sa venovala oceánografii. Pocestovala som po svete a potom som začala pracovať ako vedecký pracovník vo Výskumnom ústave lesního hospodářství v Prahe, neskôr ako Compliance Specialist a Sales v spoločnosti zaoberajúcou sa chemikáliami pre vedu a výskum, potom som sa začala venovať oblasti klinického skúšania a dnes pracujem ako klinický monitor v oblasti diabetológie.

Rada behám, cvičím, bicyklujem, venujem sa turistike aj s rodinou. Rada navštevujem koncerty, kiná a zaujímavé debaty. Rada čítam a rozprávam sa s ľudmi, lebo človek sa každý deň môže naučiť niečo nové. A som naozaj šťastná, že práve naše mesto je miestom, kde sa pravidelne organizuje druhý najstarší maratón na svete – Medzinárodný maratón mieru a z kultúry teraz už aj ArtFilm Fest.

TÉMY, KTORÉ PRESADZUJEM:

Zaujíma ma životné prostredie a jeho čistota, adaptácia na klimatické zmeny, vizuál a užívanie verejného priestoru a tomu som sa zatiaľ venovala individuálne. To znamená čistenie priestranstiev, kde mi vadili odpadky a aktívna komunikácia s mestskými časťami. Hlavne v rámci častí Košice Sever, Staré mesto a Terasa som sa domohla obnovy mnohých chodníkov, plátania starých ale aj vyliatia nových úsekov ciest, čistenia skládok s pomocou aktivačných pracovníkov, obnovy zábradlí, dobudovania zjazdov na obrubníkoch pri rekonštrukciách, obnove schodov a podobne. Teší ma, že veci sa dajú meniť, tak to robme!