Máme radi Slovensko, hlavne mesto Košice!

Igor Kupec

MČ SEVER

kandidát do mestskej časti a mestského zastupiteľstva

Hlavná téma

krajšie verejné priestranstvá a rozvoj komunít

Vzdelanie

Karlova Univerzita

Zamestnanie

www.localnomad.sk / www.igorkupec.sk

Vek

37

Jazyky

angličtina - plynule

Dobrovoľníctvo

Spoluzakladateľ susedskej iniciatívy Poď na Dvor (2017-)
rozvoj j komunity a skrášľovanie okolia

 

Food not bombs (2002-2004)
(pomoc ľuďom bez domova)

 

Tosara o.z. (2005 – 2008)
organizovanie voľnočasových aktivít pre deti z chudobných rodín a vylúčených lokalít

 

Arcidiecézna charita Košice (2011-2013)
Organizovanie voľnočasových aktivít pre obyvateľov domova dôchodcov

Iné pracovné skúsenosti

MČ Košice Západ
manažér rozvoja komunít (2014)

Hobby

street art, horolezectvo, knihy, korzovanie po Hlavnej ulici, záhrada

O mne:

Narodil som sa v roku 1985 v Košiciach. Po skončení strednej školy som sa presťahoval do Prahy. Na Karlovej Univerzite absolvoval odbor Štúdiá občianskej spoločnosti.

Počas štúdií som stihol precestovať 15 európskych krajín a časť Ameriky. Videl som, ako vyzerajú iné mestá, iné spoločnosti a kultúry. V čom si z nich môžeme vziať príklad a čomu sa naopak vyvarovať.

Po 8 rokoch som sa vrátil do Košíc, kde som začal pracovať v oblasti grafického dizajnu a turizmu.

Okrem práce sa venujem umeleckým projektom a dobrovoľníctvu. Pred siedmimi rokmi sme so susedmi vytvorili komunitu Poď na dvor, ktorá skrášľuje a oživuje Kisdyho dvor v mestskej časti Košice – Sever. Organizujeme tu spoločné upratovania, grilovačky, koncerty, charitatívne akcie, či program pre deti.

Moja životná filozofia sa dá vyjadriť jednoducho: Nerád márnim čas nadávaním na veci, ktoré nemôžem zmeniť. Namiesto sťažovania sa na politické pomery a globálne problémy radšej pokosím predzáhradku, opravím chodník, či pozbieram pár odpadkov. Verím totiž, že drobná aktivita občanov je pre zmenu nášho mesta a spoločnosti kľúčová.

V tejto chvíli by som rád prelomil apatiu a nedôveru mladšej generácie voči komunálnej politike. Angažovanie sa v nej určite nie je jednoduché a presadzovanie mnohých zmien bude skôr dlhým pôrodom, než zázrakom na počkanie, no som hlboko presvedčený, že to má zmysel. Je čas, aby v nej zaznel silnejší hlas a nápady našej generácie. Verím, že máme čo priniesť.

Kontakt: kupec.igor@gmail.com

Témy, ktoré presadzujem:

Krajší verejný priestor: Budem pracovať na tom, aby boli Košice krajšie a čistejšie mesto. Mesto bez odpadkov, znečistenej zelene, starých hrdzavých zábradlí, stožiarov, zničeného betónu či zanedbaných predzáhradiek.

Viac susedských komunít: Na základe vlastnej skúsenosti viem, že krása a funkčnosť mesta nespočíva len na úradníkoch, ale aj na aktívnych občanoch, ktorí sa starajú o svoje okolie. Práve s nimi by malo mesto systematicky pracovať a podporovať ich.

Stavby bylinkového záhonu na Komenského ulici
Stavba vodozádržnej nádoby na Kisdyho dvore.
Starým prašiakom som dal nové využitie.