Máme radi Slovensko, hlavne mesto Košice!

Patrik Nohavica

MČ Košice-Západ

miestne a mestské zastupiteľstvo

Hlavná téma

Doprava, životné prostredie, bezpečnosť a šport

Vzdelanie

Strojnícka fakulta TUKE

Zamestnanie

inšpektor bezpečnosti práce

Vek

30

Jazyky

anglicky - plynule

Dobrovoľníctvo

Občianske združenie LiKE – Máme radi Košice:

zelené témy, doprava,verejná správa

Hobby

turistika, pes, futbal, knihy

Vo svojej práci dohliadam na dodržiavanie zákonov, ochranu života a zdravia a spravodlivé podmienky. Tieto skúsenosti chcem preniesť aj do košickej samosprávy. Zároveň mám prax s riadením približne 20 členného kolektívu, viem preto vypočuť názory ostatných a pracovať pre spoločný tímový úspech.

Oblasti, v ktorých naše mesto najviac zaostáva, sú doprava, životné prostredie, podpora športu či využívanie verejných priestorov. Mestu akoby chýbala vízia – namiesto rozvoja len roky prešlapuje na jednom mieste. Zďaleka nejde len o zahraničné vzory, Košičanov predbehli aj mnohé slovenské mestá. Záleží mi preto na tom, aby sme priniesli zmenu a ponúkli pre obyvateľov a návštevníkov zelené, bezpečné a férové prostredie.

Za dôležitú prioritu tiež považujem transparentnosť procesov a zdieľanie dát. Participácia občanov na riadení mesta môže priniesť pozitívny vplyv a zároveň vylúči priestor na pochybné tendre alebo neefektívne nákupy.

Namiesto nezmyselných hádok a intríg uprednostňujem otvorený dialóg a hľadanie kompromisov. Ako vyštudovaný strojný inžinier sa totiž pri hľadaní konštruktívnych riešení cítim najlepšie.