Máme radi Slovensko, hlavne mesto Košice!

Pavol Popovec

MČ Košice – Sídlisko KVP

Kandidujem do miestneho a mestského zastupiteľstva

Hlavná téma

Šport, športoviská a udržateľná budúcnosť

Vzdelanie

UPJŠ Košie – odbor: Politológia

Zamestnanie

PR manažér Slovenského zväzu florbalu

Vek

29

Dobrovoľníctvo

Komunitné aktivity na Sídlisku KVP a v meste Košice, Spoluorganizovanie podujatí a turnajov, MMM – člen organizačného tímu 2018,  OZ LiKE – Máme radi Košice

Iné pracovné skúsenosti

Národné podnikateľské centrum v Košiciach – pomocný odborný asistent manažéra Akceleračného programu

Hobby

Tenis, dobré jedlo, cestovanie, dobrá hudba, knihy, dokumenty

Záleží mi na budúcnosti nášho mesta a preto sa snažím byť pozitívnym príkladom pre moje okolie. Pomoc druhým, organizovanie podujatí, stretávanie sa s ľuďmi, vnímanie okolia a práca na rozvoji športu, ktorý milujem. To všetko ma napĺňa. Už niekoľko rokov pôsobím vo svete florbalu, komunálnej politiky a snažím sa meniť veci k lepšiemu. V menšom a postupne. Teraz nastal čas na ďalší posun a pretavenie všetkých aktívnych rokov do praktického výkonu funkcie v mestskom a miestnom zastupiteľstve.

Mladý, aktívny občan, ktorému záleží na svojom okolí a chce meniť veci k lepšiemu. Záleží mi na tom, ako naše mesto vyzerá a bude vyzerať. V Košiciach som sa narodil, študoval, spoznal a spoznávam množstvo skvelých ľudí a sú mojim domovom. Sú domovom ľudí s rôznymi a rozmanitými ideami, víziami, potrebami.


Aká je moja predstava o budúcej podobe Košíc? Mesto musí slúžiť všetkým. Chodníky pre chodcov, cyklistov, kolobežkárov, korčuliarov, rodiny s deťmi. Cesty nie len pre autá ale najmä pre kvalitnú MHD, riešenia, ktoré život uľahčujú. Mesto bez bariér, nánosov špiny, prachu, kamienkov spred minulej zimy, reklamného a iného smogu. Mesto, ktoré akceptuje a vníma potreby komunít. A postupne ich rieši. Mesto, ktorému záleží na ľuďoch bez domova, sociálne slabších, zvieratách.